Kiti renginiai

Konferencijos

ECER 2022

Kviečiame teikti paraiškas ECER 2022  ir ECER Plus konferencijai „Švietimas besikeičiančiame pasaulyje: pasaulinių realijų įtaka edukacinių tyrimų perspektyvoms ir patirčiai“, kuri vyks Jerevane.
Pateikimo terminas: nuo 2021m.  gruodžio 7 d. iki 2022 m. sausio 31 d.
Plačiau: https://eera-ecer.de/ecer-2022-yerevan/ecer-2022-call-for-proposals-network-calls/
https://eera-ecer.de/fileadmin/user_upload/Documents/ECER_Documents/ECER_2022_Call_for_Proposals_fin.pdf

ECER 2021

„ECER 2021“ konferencija tema „Education and Society: expectations, prescriptions, reconciliations“, nuotoliniu būdu vyks keturias su puse dienos, pradedant rugsėjo 6 d., t.y. pirmadienio rytą ir baigiant rugsėjo 10 d., penktadienį, pietų metu. Be interaktyvių pranešimų sesijų, mokslinių tyrimų dirbtuvių, diskusijų, pokalbių sesijų, plakatų pristatymo sesijų  ir simpoziumų, bus plakatų paroda ir leidėjų paroda. Abi parodos siūlo galimybę pabendrauti ir (arba) susiburti vaizdo susitikimui. Planuojama, kad pagrindiniai vaizdo įrašai būtų prieinami prieš ECER, o ECER savaitė baigsis penktadienį „pagrindinių“ pranešėjų pranešimais. Konferencijos metu bus daugybė galimybių bendrauti ir bendradarbiauti, bus organizuojama speciali veikla, kurią organizuoja tinklai, taip pat renginiai Ženevos tematika, kuriuos organizuoja vietos organizacinis komitetas Ženevoje. ECER 21 konferencija Ženevoje bus internete.

Daugiau informacijos: https://eera-ecer.de/ecer-2021-geneva/

ECER 2021: ERRA tinklaraštis – tyrimų sklaidai

Skleiskite informaciją apie savo tyrimą. Raskite savo skaitytoją. Reflektuokite savo tyrimą, skatinkite diskusijas su kitais tyrėjais ir suinteresuotomis šalimis, tokiomis kaip mokymo (si) specialistai, politikos formuotojai, studentai, mokiniai, tėvai.

Plačiau: https://eera-ecer.de/news/release-your-research/

ECER 2020

Reconnecting EERA activities on the 23-28 th of August in 2020.

As you know, the ECER 2020 conference was canceled due to Covid2019. Instead, the European Association for Educational Research, of which we are members, has organized various activities aimed at bringing together European researchers in education. Plenary speeches here: https://eera-ecer.de/previous-ecers/ecer-2020-glasgow/reconnecting-eera-23-28-august-online
https://eera-ecer.de/previous-ecers/ecer-2020-glasgow/reconnecting-eera-23-28-august-online/

ECER 2019

ECER 2019 konferencija Hamburge – “Education in an Era of Risk – the Role of Educational Research for the Future“ švietimas apie ateities gyvenimo aktualijas.

ECER 2019 konferencija vyko rugsėjo 2-6 dienomis laisvajame Hansos mieste Hamburge. Antrasis pagal dydį, vienas gražiausių Vokietijos miestų išsidėstė šiaurėje, prie Elbės deltos į Šiaurės jūrą. Šis verslo, pramonės ir kultūros centras yra antrasis pagal dydį uostas Europoje ir didžiausias Vokietijoje.

ECER yra pagrindinė Europos edukacinių tyrimų asociacijos (EERA) konferencija. LETA yra kolektyvinė EERA narė. Lietuvos edukacinių tyrimų asociacijos prezidentė Liudmila Rupšienė informavo, kad ECER2019 surinko beveik 3000 edukaciją tyrinėjančių žmonių iš visos Europos ir pasaulio. Dvi dienas vyko pradedančiųjų tyrėjų konferencija (angl. Emerging Researchers’ Conference, ERC) ir keturias dienas – pagrindinė konferencija, kurios metu vyko pranešimai 37 tarptautiniuose tyrėjų tinkluose. Doktorantai daro pristatymus ne tik pradedančiųjų tyrėjų konferencijoje, daugelis tinklų priima doktorantų pranešimus ir į pagrindinės konferencijos sesijas. Konferencijoje dalyvavo kelios doktorantės iš Lietuvos. Iš viso Lietuvą atstovavo virš 40 pranešimų autorių ir bendraautorių, kurie parengė 31 pranešimą.

Visiems dalyviams konferencija buvo puiki galimybė skelbti savo mokslinius tyrimus, sužinoti karščiausias edukologijos mokslo ir edukacijos praktikos naujienas, užmegzti ir stiprinti tarptautinius kontaktus, plėtoti bendrystę ir bendradarbiavimą.

2018 ERRA konferencija

https://eera-ecer.de/previous-ecers/ecer-2018-bolzano/

2023 ERRA konferencija

Kviečiame teikti paraiškas ECER 2023  konferencijai „The Value of Diversity in Education and Educational Research“, kuri vyks Glasge 2023m. rugpjūčio 21 -26 dienomis.
2023 m. rugpjūčio 21-22 d. – Naujų tyrėjų konferencija, ERC
2023 m. rugpjūčio 22-25 d. – Europos švietimo tyrimų konferencija, ECER
Galutinis pateikimo terminas: 2023 m. sausio 31 d.
Plačiau: https://eera-ecer.de/ecer-2023-glasgow/ecer-2023-call-for-proposals-network-calls/

Šia konferencija siekiama aptarti daugybę skirtingų švietimo tyrimų įvairovės formų – konceptualių, kontekstinių ar metodologinių – ir ištirti, kaip kuriamos įvairios praktikos kiekvienoje iš jų ir tarp jų. Galiausiai siekiama pabrėžti sėkmes ir iššūkius, kylančius dėl švietimo tyrėjų ir švietimo tyrimų siekio atsižvelgti į įvairovę ir ją įtraukti į visus veiklos aspektus. Kaip švietimo tyrimai padeda atskleisti iššūkius, kuriuos kelia vis labiau matomos įvairios įvairovės formos? Kaip jie paaiškina skirtingus požiūrius, metodus ir rezultatus, kurie buvo sukurti švietimo kontekstuose visame pasaulyje, ir suteikia įžvalgų rengiant įtraukiojo švietimo politikos priemones?

Tikimės sulaukti pranešimų šia itin svarbia tema iš visos Lietuvos.

 

Vasaros mokyklos

KTU vasaros mokykla

https://summerschool.ktu.edu/#Aims

KTU doktorantų vasaros mokykla skirta pagrindinėms kompetencijoms, orientuotoms į geriausius rezultatus sėkmingai ginant daktaro disertaciją, esamų kompetencijų plėtojimui ir tolesnių tyrimų krypčių nustatymui. Pagrindinės doktorantūros vasaros mokyklų temos: mokslinių tyrimų duomenų valdymas, mokslinių straipsnių rašymas, projektų valdymo subtilybių analizė, tyrimų integralumas ir etika, intelektinės nuosavybės ir patentų sistema, bendravimo įgūdžių ugdymas ir kt.

VDU vasaros mokykla

https://dvm.vdu.lt/how-to-publish/

Talino vasaros mokykla

https://summerschool.tlu.ee

Talino vasaros mokykla, organizuojama nuo 2006 m. Ji trunka tris savaites liepos mėnesį ir apjungia platų kursų spektrą su turtinga, įvairialype kultūrine programa ir pritraukia dalyvius iš viso pasaulio. Be įvairių socialinių renginių, dalyviai savaitgalio kelionėse į skirtingas šalies vietas aplanko muziejus, istorinius objektus, kultūrinės svarbos vietas ir apžiūri Estijos gamtą. Talino vasaros mokykloje stengiamasi mokslinį požiūrį derinti su atpalaiduojančia atmosfera, mokantis ir tuo pačiu metu tyrinėjant Estijos kultūrą.

Prahos vasaros mokykla

http://praguesummerschools.org

Prahos vasaros mokykla – tai savaitę trunkančios akademinės programos, kurias kasmet organizuoja Prahoje įsikūrusi NVO “SCHOLA EMPIRICA”. Vasaros mokyklą apima platų socialinių mokslų disciplinų spektrą, įskaitant Europos politiką, ekonomiką, psichologiją, švietimą ar elgesio mokslus. Ji skiria daugiausia dėmesio dabartiniams įvykiams, pasitelkiant pažangiausius tyrimus.

Helsinkio vasaros mokykla

https://www.helsinki.fi/en/admissions/helsinki-summer-school

Helsinkio vasaros mokyklą kasmet rugpjūtį organizuoja Helsinkio universitetas. Tai tarptautinė vasaros mokykla, siūlanti kursus, apimančius įvairiausias akademines sritis ir daugiadisciplinines temas.

Vasaros mokyklos Europoje

https://www.summerschoolsineurope.eu

ERRA vasaros mokykla

https://eera-ecer.de/seasonschools/

Kasmetinėse EERA vasaros mokyklose susirenka apie 70 jaunųjų mokslininkų iš 20–30 šalių, kuriuos kuruoja ir konsultuoja patyrę tyrėjai. Kai kurie EERA tinklai vykdo dalykines sezonines mokyklas.

Europos švietimo studijų vasaros mokykla

http://www.susees.eu/aims-and-scope/

Europos universiteto instituto vasaros mokykla

https://teachertraining.eui.eu

Harvardo vasaros mokykla

https://www.summer.harvard.edu

Vasaros mokyklos, stovyklos 2023

EERA 2023 Vasaros mokykla

2023 m. birželio 26 – 29 d. Porto universitete, Portugalijoje vyks  EERA vasaros mokykla „Dalyvavimu grįstos prieigos švietimo tyrimuose“. Šios vasaros mokyklos tikslas – padėti doktorantams  dalyvauti švietimo tyrimuose. Tai reiškia ne tik tyrimų metodų įvairovę, bet ir kruopštų mokslinių tyrimų etikos apsvarstymą bei nuolatinį kritinį budrumą švietimo tyrimų ir tyrėjų galios atžvilgiu.

Vasaros mokykloje bus sukurta erdvė dalytis, diskutuoti ir aptarti, kad pradedantieji tyrėjai galėtų bendrauti tarpusavyje ir su labiau patyrusiais tyrėjais, o jų pačių idėjos taptų atspirties tašku bendram mokymuisi, susijusiam su dalyvavimu grindžiamų tyrimų praktika, problemomis ir iššūkiais.Dėstytojais bus  iš keturių mokslinių tyrimų centrų – CIIE, CIEd, CIDTFF ir CEAD nariai, taip pat tarptautiniai tyrėjai, kurie dalysis savo žiniomis ir patirtimi įvairiais švietimo ir socialiniais klausimais visuose švietimo sektoriuose – nuo ankstyvojo ugdymo iki aukštojo mokslo ir suaugusiųjų švietimo.

Paraiškos priimamos nuo  2022 m. lapkričio 15 d.  iki  2023 m. sausio 31 d.
Paraiškų  pateikimas  iki sausio 31 dhttp://ow.ly/4ABT50LATAF
https://www.conftool.net/eerss2023/
Informacija apie priėmimą: 2023 m. kovo 1 d.
Registracija / mokėjimas: 2023 m. kovo 2 d. – balandžio 15 d.
EERA Vasaros mokykla: 2023 m. birželio 26 – 30 d.

Paraiškos priimamos nuo  2022 m. lapkričio 15 d.  iki  2023 m. sausio 31 d.
Paraiškų  pateikimas  iki sausio 31 dhttp://ow.ly/4ABT50LATAF
https://www.conftool.net/eerss2023/
Informacija apie priėmimą: 2023 m. kovo 1 d.
Registracija / mokėjimas: 2023 m. kovo 2 d. – balandžio 15 d.
EERA Vasaros mokykla: 2023 m. birželio 26 – 30 d.

Vasaros mokyklos, stovyklos 2022

Tarptautinė vasaros mokykla apie kokybinius tyrimus 2022

2022 m. birželio 27, 28 ir 29 d. Vytauto Didžiojo universiteto Edukologijos  tyrimų institutas,bendradarbiaudamas su Socialinių tyrinėtojų mokykla, organizuoja Tarptautinę vasaros mokyklą apie kokybinius tyrimus 2022 (ISS QR VDU 2020).

Džiaugiamės galėdami Jus pakviesti į Tarptautinę kokybinių tyrimų vasaros mokyklą 2022 Vytauto Didžiojo universitete, Kaune.

Šiais metais susitiksime internetu.

Šiais metais į aukštesnio lygio kursus kviečiame doktorantus ir mokslininkus. Tai darome vasaros mokyklos dalyvių pageidavimu, nes patirtis rodo, kad likti baziniame lygyje nebeapsimoka.

Šiais metais priėmėme sprendimą judėti pirmyn. Tris dienas vyks paskaitos ir seminarai. Kiekviena diena bus skirta konkrečiai temai – Grindžiamoji teorija  (prof. dr. Antony Bryant,  Lidso Beketo universitetas, JK), Kiekybinių ir kokybinių mokslinių straipsnių rengimas (prof. hab. dr. Vilma Žydžiūnaitė, VDU Edukologijos tyrimų  institutas Lietuva) ir Etnografija ( dr. Laura Purdy, Edge Hill universitetas, JK).

Dėstytojai sieks suteikti jums galimybę užduoti klausimus ir gauti konkrečius atsakymus. Pagrindinis mokymosi formatas bus paskaitos ir seminarai. Todėl jūsų klausimai, aktyvumas ir susidomėjimas bus svarbūs IISS QR VDU 2022 kokybei.

Informacinę pagalbą Tarptautinėje kokybinių tyrimų vasaros mokykloje 2022 teiks Edukologijos mokslų daktarė Vaida Jurgilė (VDU Edukologijos institutas, Lietuva).

Organizacinė komunikacijos pagalba: doktorantas Marius Daugėla (Vytauto Didžiojo universitetas,  Edukologijos tyrimų institutas , Lietuva).

Jau dabar rezervuokite šias datas – 2022 m. birželio 27, 28 ir 29 d.

Iki  greito susitikimo  internetu – 2022 m. birželio pabaigoje studijuoti tyrimo metodiką Vytauto Didžiojo universiteto Edukologijos institute.

 Visa informacija apie šią vasaros mokyklą: https://gtsummerschool.vdu.lt/

Registracija: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=iRNwEFtPeEC66iCeOcYhDueOr4ZMDdBOokJKzEmoJk1UNDE5VjVDWE1aUDFQSllQSTlGTklUSTEwVS4u

Vytauto Didžiojo universiteto Esukologijos instituto informacija

EERA vasaros mokykla 2022

2022 metų EERA vasaros mokykla ,,Tyrimo dizainas  nuo nulio: suprasti kas, kaip ir koks  yra jūsų tyrimas“  (angl. Research design from scratch: Making sense of the whats, whos and hows of your investigation) vyks Porto universitete, Portugalijoje.

Vasaros mokykla priims  60 – 70 doktorantų. Jau galima teikti prašymus į penkių dienų vasaros mokyklą 2022 m. liepos 11 – 15 d. Prašymų pateikimo terminas nuo 2021m. lapkričio 16 d. iki 2022 m. sausio 31 d.

EERA  vasaros mokyklos  2022 tikslas – remti doktorantų pastangas plėtoti mokslinius tyrimus nuo nulio: nuo idėjos tvirtam projektui.  Vasaros mokykloje bus sukurtos erdvės dalytis, diskutuoti ir diskutuoti, o tai leis naujiems mokslininkams bendrauti tarpusavyje ir su labiau patyrusiais tyrėjais, remiantis savo idėjomis kaip atspirties tašku bendradarbiaujant bendrai mokytis apie atliekamo tyrimo praktiką, problemas ir iššūkius. Mokytojai bus iš keturių tyrimų centrų – CIIE, CIEd, CIDTDFF ir CEAD, taip pat tarptautiniai mokslininkai, kurie dalinsis savo žiniomis ir patirtimi įvairiais švietimo ir socialiniais klausimais visuose švietimo sektoriuose, nuo ankstyvųjų metų iki aukštojo mokslo ir suaugusiųjų švietimo.

Plačiau apie vasaros mokyklą : https://eera-ecer.de/seasonschools/eera-summer-school-2022/

https://lera.lt/wp-content/uploads/2021/11/EERA_Summer_School_2022_Porto_fin.pdf

Prašymų teikimas:  https://www.conftool.net/eerss2022

Vasaros mokyklos, stovyklos 2021

IV-oji VDU doktorantų vasaros mokykla „Viešasis kalbėjimas: pranešimų rengimas ir pristatymas“

Gerbiami Kolegos,

VDU Doktorantų klubas kviečia doktorantus bei dėstytojus dalyvauti IV-oje doktorantų vasaros mokykloje, kuri vyks 2021 m. liepos mėn. 19 – 23 d. Vytauto Didžiojo universitete (Kaunas, V. Putvinskio g. 23, 103 aud.).

Jūs įgysite teorines žinias ir praktinius įgūdžius, leidžiančius viešai pristatyti savo mokslines idėjas, mokysitės parengti savo pranešimą, struktūruotai pateikti medžiagą, sužinosite apie įvairius pristatymo įrankius, kas labai padės kalbant viešai arba ginant Jūsų disertaciją.

Gausite 2 ECTS pažymą, įrodančią Jūsų akademinį tobulėjimą mokslinių pranešimų srityje.

Mokymų kalba: lietuvių.

Daugiau informacijos ir programą rasite svetainėje: https://dvm.vdu.lt/

Vasaros mokykla Suomijoje

(angl. „Beyond the Basics in Educational Research Methodology: Research Ethics in Educational Research“).

 Virtuali, interaktyvi „Vasaros mokykla 2021“, kurią rengia Jyväskylä universitetas, suteikia galimybę daktarams / doktorantams pristatyti ir gauti atsiliepimus apie savo tyrimus, dalyvauti internetiniuose seminaruose, susijusiuose su jų tema ir tyrimo metodika, pateikti klausimus tyrimo tema savo mažose mokymo grupėse, kurios siūlo saugias ir konstruktyvias debatų ir diskusijų erdves. EERA 2021 m. vasaros mokyklos tikslas – padėti studentams siekti metodiškai puikių tyrimo rezultatų, kuriuose atsižvelgiama į etinius klausimus. Bus taikoma aukštos kokybės į studentą orientuota konstruktyvistinė pedagogika, o studentų mokymasis bus sustiprintas įkvepiančia, pripažinimą turinčiais pagrindinių pranešėjų paskaitomis. Vasaros mokykla siūlo galimybę aptarti savo tyrimus ir idėjas draugiškoje, atsipalaidavusioje ir skatinančioje atmosferoje. Vasaros mokyklos metu studentai turės galimybę dirbti internetinėse grupėse, kurios yra organizuojamos remiantis tyrimų temomis ir jų metodiniais pasirinkimais. Bus naudojamas interaktyvus, novatoriškas darbas grupėse, įvairios diskusijos ir dalyvavimo veiklos.

Plačiau: https://eera-ecer.de/seasonschools/eera-summer-school-2021/eerss-2021-theme-and-aims