LETA 2023 konferencija

Vasaros mokyklos

KTU vasaros mokykla

https://summerschool.ktu.edu/#Aims

KTU doktorantų vasaros mokykla skirta pagrindinėms kompetencijoms, orientuotoms į geriausius rezultatus sėkmingai ginant daktaro disertaciją, esamų kompetencijų plėtojimui ir tolesnių tyrimų krypčių nustatymui. Pagrindinės doktorantūros vasaros mokyklų temos: mokslinių tyrimų duomenų valdymas, mokslinių straipsnių rašymas, projektų valdymo subtilybių analizė, tyrimų integralumas ir etika, intelektinės nuosavybės ir patentų sistema, bendravimo įgūdžių ugdymas ir kt.

VDU vasaros mokykla

https://dvm.vdu.lt/how-to-publish/

Talino vasaros mokykla

https://summerschool.tlu.ee

Talino vasaros mokykla, organizuojama nuo 2006 m. Ji trunka tris savaites liepos mėnesį ir apjungia platų kursų spektrą su turtinga, įvairialype kultūrine programa ir pritraukia dalyvius iš viso pasaulio. Be įvairių socialinių renginių, dalyviai savaitgalio kelionėse į skirtingas šalies vietas aplanko muziejus, istorinius objektus, kultūrinės svarbos vietas ir apžiūri Estijos gamtą. Talino vasaros mokykloje stengiamasi mokslinį požiūrį derinti su atpalaiduojančia atmosfera, mokantis ir tuo pačiu metu tyrinėjant Estijos kultūrą.

Prahos vasaros mokykla

http://praguesummerschools.org

Prahos vasaros mokykla – tai savaitę trunkančios akademinės programos, kurias kasmet organizuoja Prahoje įsikūrusi NVO “SCHOLA EMPIRICA”. Vasaros mokyklą apima platų socialinių mokslų disciplinų spektrą, įskaitant Europos politiką, ekonomiką, psichologiją, švietimą ar elgesio mokslus. Ji skiria daugiausia dėmesio dabartiniams įvykiams, pasitelkiant pažangiausius tyrimus.

Helsinkio vasaros mokykla

https://www.helsinki.fi/en/admissions/helsinki-summer-school

Helsinkio vasaros mokyklą kasmet rugpjūtį organizuoja Helsinkio universitetas. Tai tarptautinė vasaros mokykla, siūlanti kursus, apimančius įvairiausias akademines sritis ir daugiadisciplinines temas.

Vasaros mokyklos Europoje

https://www.summerschoolsineurope.eu

ERRA vasaros mokykla

https://eera-ecer.de/seasonschools/

Kasmetinėse EERA vasaros mokyklose susirenka apie 70 jaunųjų mokslininkų iš 20–30 šalių, kuriuos kuruoja ir konsultuoja patyrę tyrėjai. Kai kurie EERA tinklai vykdo dalykines sezonines mokyklas.

Europos švietimo studijų vasaros mokykla

http://www.susees.eu/aims-and-scope/

Europos universiteto instituto vasaros mokykla

https://teachertraining.eui.eu

Harvardo vasaros mokykla

https://www.summer.harvard.edu

Vasaros mokyklos, stovyklos 2023

EERA 2023 Vasaros mokykla

2023 m. birželio 26 – 29 d. Porto universitete, Portugalijoje vyks  EERA vasaros mokykla „Dalyvavimu grįstos prieigos švietimo tyrimuose“. Šios vasaros mokyklos tikslas – padėti doktorantams  dalyvauti švietimo tyrimuose. Tai reiškia ne tik tyrimų metodų įvairovę, bet ir kruopštų mokslinių tyrimų etikos apsvarstymą bei nuolatinį kritinį budrumą švietimo tyrimų ir tyrėjų galios atžvilgiu.

Vasaros mokykloje bus sukurta erdvė dalytis, diskutuoti ir aptarti, kad pradedantieji tyrėjai galėtų bendrauti tarpusavyje ir su labiau patyrusiais tyrėjais, o jų pačių idėjos taptų atspirties tašku bendram mokymuisi, susijusiam su dalyvavimu grindžiamų tyrimų praktika, problemomis ir iššūkiais.Dėstytojais bus  iš keturių mokslinių tyrimų centrų – CIIE, CIEd, CIDTFF ir CEAD nariai, taip pat tarptautiniai tyrėjai, kurie dalysis savo žiniomis ir patirtimi įvairiais švietimo ir socialiniais klausimais visuose švietimo sektoriuose – nuo ankstyvojo ugdymo iki aukštojo mokslo ir suaugusiųjų švietimo.

Paraiškos priimamos nuo  2022 m. lapkričio 15 d.  iki  2023 m. sausio 31 d.
Paraiškų  pateikimas  iki sausio 31 dhttp://ow.ly/4ABT50LATAF
https://www.conftool.net/eerss2023/
Informacija apie priėmimą: 2023 m. kovo 1 d.
Registracija / mokėjimas: 2023 m. kovo 2 d. – balandžio 15 d.
EERA Vasaros mokykla: 2023 m. birželio 26 – 30 d.

Paraiškos priimamos nuo  2022 m. lapkričio 15 d.  iki  2023 m. sausio 31 d.
Paraiškų  pateikimas  iki sausio 31 dhttp://ow.ly/4ABT50LATAF
https://www.conftool.net/eerss2023/
Informacija apie priėmimą: 2023 m. kovo 1 d.
Registracija / mokėjimas: 2023 m. kovo 2 d. – balandžio 15 d.
EERA Vasaros mokykla: 2023 m. birželio 26 – 30 d.

Vasaros mokyklos, stovyklos 2022

Tarptautinė vasaros mokykla apie kokybinius tyrimus 2022

2022 m. birželio 27, 28 ir 29 d. Vytauto Didžiojo universiteto Edukologijos  tyrimų institutas,bendradarbiaudamas su Socialinių tyrinėtojų mokykla, organizuoja Tarptautinę vasaros mokyklą apie kokybinius tyrimus 2022 (ISS QR VDU 2020).

Džiaugiamės galėdami Jus pakviesti į Tarptautinę kokybinių tyrimų vasaros mokyklą 2022 Vytauto Didžiojo universitete, Kaune.

Šiais metais susitiksime internetu.

Šiais metais į aukštesnio lygio kursus kviečiame doktorantus ir mokslininkus. Tai darome vasaros mokyklos dalyvių pageidavimu, nes patirtis rodo, kad likti baziniame lygyje nebeapsimoka.

Šiais metais priėmėme sprendimą judėti pirmyn. Tris dienas vyks paskaitos ir seminarai. Kiekviena diena bus skirta konkrečiai temai – Grindžiamoji teorija  (prof. dr. Antony Bryant,  Lidso Beketo universitetas, JK), Kiekybinių ir kokybinių mokslinių straipsnių rengimas (prof. hab. dr. Vilma Žydžiūnaitė, VDU Edukologijos tyrimų  institutas Lietuva) ir Etnografija ( dr. Laura Purdy, Edge Hill universitetas, JK).

Dėstytojai sieks suteikti jums galimybę užduoti klausimus ir gauti konkrečius atsakymus. Pagrindinis mokymosi formatas bus paskaitos ir seminarai. Todėl jūsų klausimai, aktyvumas ir susidomėjimas bus svarbūs IISS QR VDU 2022 kokybei.

Informacinę pagalbą Tarptautinėje kokybinių tyrimų vasaros mokykloje 2022 teiks Edukologijos mokslų daktarė Vaida Jurgilė (VDU Edukologijos institutas, Lietuva).

Organizacinė komunikacijos pagalba: doktorantas Marius Daugėla (Vytauto Didžiojo universitetas,  Edukologijos tyrimų institutas , Lietuva).

Jau dabar rezervuokite šias datas – 2022 m. birželio 27, 28 ir 29 d.

Iki  greito susitikimo  internetu – 2022 m. birželio pabaigoje studijuoti tyrimo metodiką Vytauto Didžiojo universiteto Edukologijos institute.

 Visa informacija apie šią vasaros mokyklą: https://gtsummerschool.vdu.lt/

Registracija: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=iRNwEFtPeEC66iCeOcYhDueOr4ZMDdBOokJKzEmoJk1UNDE5VjVDWE1aUDFQSllQSTlGTklUSTEwVS4u

Vytauto Didžiojo universiteto Esukologijos instituto informacija

EERA vasaros mokykla 2022

2022 metų EERA vasaros mokykla ,,Tyrimo dizainas  nuo nulio: suprasti kas, kaip ir koks  yra jūsų tyrimas“  (angl. Research design from scratch: Making sense of the whats, whos and hows of your investigation) vyks Porto universitete, Portugalijoje.

Vasaros mokykla priims  60 – 70 doktorantų. Jau galima teikti prašymus į penkių dienų vasaros mokyklą 2022 m. liepos 11 – 15 d. Prašymų pateikimo terminas nuo 2021m. lapkričio 16 d. iki 2022 m. sausio 31 d.

EERA  vasaros mokyklos  2022 tikslas – remti doktorantų pastangas plėtoti mokslinius tyrimus nuo nulio: nuo idėjos tvirtam projektui.  Vasaros mokykloje bus sukurtos erdvės dalytis, diskutuoti ir diskutuoti, o tai leis naujiems mokslininkams bendrauti tarpusavyje ir su labiau patyrusiais tyrėjais, remiantis savo idėjomis kaip atspirties tašku bendradarbiaujant bendrai mokytis apie atliekamo tyrimo praktiką, problemas ir iššūkius. Mokytojai bus iš keturių tyrimų centrų – CIIE, CIEd, CIDTDFF ir CEAD, taip pat tarptautiniai mokslininkai, kurie dalinsis savo žiniomis ir patirtimi įvairiais švietimo ir socialiniais klausimais visuose švietimo sektoriuose, nuo ankstyvųjų metų iki aukštojo mokslo ir suaugusiųjų švietimo.

Plačiau apie vasaros mokyklą : https://eera-ecer.de/seasonschools/eera-summer-school-2022/

https://lera.lt/wp-content/uploads/2021/11/EERA_Summer_School_2022_Porto_fin.pdf

Prašymų teikimas:  https://www.conftool.net/eerss2022

Vasaros mokyklos, stovyklos 2021

IV-oji VDU doktorantų vasaros mokykla „Viešasis kalbėjimas: pranešimų rengimas ir pristatymas“

Gerbiami Kolegos,

VDU Doktorantų klubas kviečia doktorantus bei dėstytojus dalyvauti IV-oje doktorantų vasaros mokykloje, kuri vyks 2021 m. liepos mėn. 19 – 23 d. Vytauto Didžiojo universitete (Kaunas, V. Putvinskio g. 23, 103 aud.).

Jūs įgysite teorines žinias ir praktinius įgūdžius, leidžiančius viešai pristatyti savo mokslines idėjas, mokysitės parengti savo pranešimą, struktūruotai pateikti medžiagą, sužinosite apie įvairius pristatymo įrankius, kas labai padės kalbant viešai arba ginant Jūsų disertaciją.

Gausite 2 ECTS pažymą, įrodančią Jūsų akademinį tobulėjimą mokslinių pranešimų srityje.

Mokymų kalba: lietuvių.

Daugiau informacijos ir programą rasite svetainėje: https://dvm.vdu.lt/

Vasaros mokykla Suomijoje

(angl. „Beyond the Basics in Educational Research Methodology: Research Ethics in Educational Research“).

 Virtuali, interaktyvi „Vasaros mokykla 2021“, kurią rengia Jyväskylä universitetas, suteikia galimybę daktarams / doktorantams pristatyti ir gauti atsiliepimus apie savo tyrimus, dalyvauti internetiniuose seminaruose, susijusiuose su jų tema ir tyrimo metodika, pateikti klausimus tyrimo tema savo mažose mokymo grupėse, kurios siūlo saugias ir konstruktyvias debatų ir diskusijų erdves. EERA 2021 m. vasaros mokyklos tikslas – padėti studentams siekti metodiškai puikių tyrimo rezultatų, kuriuose atsižvelgiama į etinius klausimus. Bus taikoma aukštos kokybės į studentą orientuota konstruktyvistinė pedagogika, o studentų mokymasis bus sustiprintas įkvepiančia, pripažinimą turinčiais pagrindinių pranešėjų paskaitomis. Vasaros mokykla siūlo galimybę aptarti savo tyrimus ir idėjas draugiškoje, atsipalaidavusioje ir skatinančioje atmosferoje. Vasaros mokyklos metu studentai turės galimybę dirbti internetinėse grupėse, kurios yra organizuojamos remiantis tyrimų temomis ir jų metodiniais pasirinkimais. Bus naudojamas interaktyvus, novatoriškas darbas grupėse, įvairios diskusijos ir dalyvavimo veiklos.

Plačiau: https://eera-ecer.de/seasonschools/eera-summer-school-2021/eerss-2021-theme-and-aims