LETA 2018 konferencijos pranešimai

Informacija

KU VYKO II-OJI LIETUVOS EDUKACINIŲ TYRIMŲ ASOCIACIJOS (LETA), II-OJI TARPTAUTINĖ DOKTORANTŲ MOKSLINĖ KONFERENCIJA „UGDYMAS IR ŠVIETIMAS ŽMOGAUS GEROVEI“

2018 m. spalio 11 – 12 d. Klaipėdos universitete, bendradarbiaujant Lietuvos edukacinių tyrimų asociacijai (LETA) ir KU Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto Pedagogikos katedrai, buvo surengta II -oji Lietuvos edukacinių tyrimų asociacijos (LETA) ir II – oji doktorantų mokslinė konferencija „UGDYMAS IR ŠVIETIMAS ŽMOGAUS GEROVEI“, kurioje dalyvavo apie 150 dalyvių: įvairias aukštąsias mokyklas atstovaujantys mokslininkai, doktorantai ir jų vadovai, apie doktorantūrą svajojantys magistrantai, Klaipėdos miesto ir rajono darželių praktikai. Prie šio mokslo renginio finansavimo ženkliai prisidėjo Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerija bei Klaipėdos universitetas.
Pirmąją konferencijos dieną plenarinių pranešimų metu, kuriuos pristatė profesorės Vilija Targamadzė (VU), Margarita Teresevičienė (VDU), Rūta Girdzijauskienė (KU), Lilija Duoblienė (VU), Raimonda Brunevičiūtė (LSMU), Nilza Costa (Aveiro universitetas, Portugalija), Ingrida Baranauskienė bei doktorantės Eglė Pranckūnienė (VDU) ir Daiva Karužaitė (VDU), konferencijos dalyviai gilinosi į šiuolaikinės mokyklos pažangos interpretacijas, mokymosi skaitmeninėje visuomenėje problemas ir perspektyvas, kūrybiškumo ir išminties sąsajas, ugdymo filosofijos naujienas. Dalintasi edukologijos taikymo aukštosios mokyklos studijose patirtimis, mokslinės tyriminės veiklos galimybėmis.

Antrąją konferencijos dieną dalyvių dėmesį telkė plenarinio posėdžio pranešėjų (profesorių Irenos Stonkuvienės, Jono Ruškaus ir kt.) pranešimai, kuriuose pateiktas žaismingas, netikėtas požiūris į pedagogikos istoriją, pedagogikos raidą ir tendencijas, švietimo ir ugdymo tyrimus. Ypatingai aktualus Klaipėdos universitetui buvo docentės Gražinos Šmitienės ir lektorės dr. Aidos Norvilienės pranešimas „Pedagogų rengimo Klaipėdoje šimtmetis: raida ir tendencijos“, kuriame aktualizuotas pedagogų rengimas KU, atkreipiamas dėmesys į didžiulį pedagogų trūkumą Vakarų Lietuvos regiono mokyklose.