Švietimo koncepcijai – 30

1992 m. lapkričio 26 d. Lietuvos Respublikos kultūros ir švietimo ministras Darius Kuolys pasirašė įsakymą dėl Lietuvos švietimo koncepcijos pateikimo „visuomenei susipažinti ir Lietuvos Respublikos Vyriausybei ir Seimui tvirtinti“.  Koncepcijoje švietimas buvo apibrėžtas kaip „istoriškai susiformavusių tikslingų veiklos būdų bei organizacinių struktūrų visuma, kurios paskirtis įgyvendinti asmens ir visuomenės ugdymo tikslus“. Joje buvo suformuluoti visai švietimo sistemai vieningi tikslai ir principai. Nepaisant to, kad tuometinis Seimas koncepcijos nepatvirtino, šis dokumentas padėjo tvirtus pamatus Lietuvos švietimo reformos darbams. Koncepcija buvo ne tik aukštai įvertinta tarptautiniu mastu, bet, svarbiausia, tapo vizija, idėjiškai sutelkusia švietimo bendruomenę tolesnių reformų įgyvendinimui.

2022 m. lapkričio 25 d. įvyko renginys, skirtas Lietuvos švietimo koncepcijos 30-mečiui paminėti. Susirinkusius pasveikino  VšĮ Mokyklų tobulinimo centro  vadovė  dr. Eglė Pranskūnienė ir VšĮ Šiuolaikinių didaktikų centro vadovė dr. Daiva Penkauskienė.   Kartu jos skaitė pranešimą ,,Švietimo reformos pradžia. Žmonės ir idėjos”. Darius Kuolys ir Rita Dukynaitė skaitė pranešimą ,,Kaip ir kodėl buvo kuriama Lietuvos švietimo koncepcija?”. Emilė Paskočimaitė.skaitė pranešimą ,,Švietimo ateitį kuria dabartis”. Ričardas Ališauskas skaitė pranešimą ,,Kaip šiandien kuriama ateities švietimo vizija”. Vyko diskusija ,,Kuo svarbi Lietuvos švietimo koncepcija?„. Diskusiją moderavo Artur Markevič. Renginio metu buvo prisiminta šio dokumento rengimo istorija, ją kūrę žmonės, pagrindinės idėjos, bei aptarta, Koncepcijos reikšmė dabarčiai ir ateičiai.

Rengnio  video įrašą galte peržiūrėt čia:

Renginį organizavo VšĮ Šiuolaikinių didaktikų centras, VšĮ Mokyklų tobulinimo centras. Partneriai: Lietuvos edukacinių tyrimų asociacija, Valstybės pažangos strategijos Lietuva-2050 kūrimo grupė. 

Plačiau: https://mtc.lt/lt/naujienos/723-prisimenant-galimybiu-laika
https://www.svietimonaujienos.lt/prisimenant-galimybiu-laika/
https://lera.lt/renginiai/svietimo-koncepcijai-30/