Akademinės dirbtuvės jauniesiems mokslininkams Vilniaus universitete

[:lt]

Mieli doktorantai,

Kviečiame Jus rugpjūčio 19 d. dalyvauti vienos dienos akademinėse dirbtuvėse jauniesiems mokslininkams „Lyginamieji tyrimai švietime“ ir „Tarptautinių publikacijų rengimas“. Dirbtuvės vyks nuotoliniu būdu anglų kalba. Dirbtuvių metu galėsite ne tik pasisemti žinių apie lyginamųjų tyrimų metodologiją bei kaip sėkmingai parengti tarptautinę mokslinę publikaciją, bet ir susipažinti su jaunaisiais mokslininkais iš kitų šalių, tokių kaip Kinija, Meksika, Japonija ir JAV.

Dirbtuves rengia trys profesorės:

  • Liudvika Leišytė, Dortmunto technologijų universiteto (Vokietija) Aukštojo mokslo centro vadovė bei profesorė. Jos tyrimų sritys: profesinė autonomija ir akademiniai vaidmenys aukštajame moksle, akademinis verslumas, aukštųjų mokyklų valdymas ir vadybos dinamika, kokybės užtikrinimas aukštajame moksle. Ji yra parengusi knygų ir publikacijų prestižiniuose tarptautiniuose moksliniuose žurnaluose aukštojo mokslo tematika. Taip pat prof. Leišytė yra tarptautinių mokslo žurnalų Higher Education Policy, Triple Helix, European Journal of Higher Education, The Learning Organization, Social Inclusion ir Acta Pedagogica Vilnensis redakcinių kolegijų narė.
  • Maria Teresa Geraldo Carvalho, Aveiro universiteto (Portugalija) Aukštojo mokslo politikos tyrimų centro profesorė. Jos tyrimų sritys: aukštojo mokslo politika ir vadyba, akademinio darbo sąlygos, aukštojo mokslo reformos. Ji yra daugelio tarptautinių mokslinių publikacijų prestižiniuose moksliniuose žurnaluose autorė, dalyvauja tarptautiniuose lyginamuosiuose tyrimuose.
  • Monica Marquina, Nacionalinio bendrojo Sarmiento universiteto (Argentina) profesorė, Švietimo instituto vadovė. Jos tyrimų sritys: lyginamieji tyrimai švietime, aukštojo mokslo politika, aukštojo mokslo kokybės užtikrinimas ir akademinio darbo sąlygos. Ji yra daugelio mokslo straipsnių prestižiniuose mokslo žurnaluose bei knygose autorė.

Į dirbtuves galite užsiregistruoti iki liepos 10 d. čia: https://www.zhb.tu-dortmund.de/zhb/hdhf/en/apiks-conference/apiks-conference-registration/index.html

Taip pat doktorantai gali registruotis į  tarptautinę mokslinę konferenciją „APIKS: Aukštojo mokslo vadyba ir valdymas“, kuri vyks rugpjūčio 20-21 d. nuotoliniu būdu. Konferencijos metu bus pristatoma tarptautinio tyrimo Akademinė profesija žinių visuomenėje tyrimo dalis, susijusi su aukštųjų mokyklų valdymu ir vadyba. Bus aptariamas lyginamasis šio klausimo aspektas ir tyrimo rezultatai pagal įvairias šalis, aukštojo mokslo institucijų tipus, disciplinas, skirtingus akademinės karjeros lygius.[:]